Głodówki i posty lecznicze - czym są i kto powinien je zastosować? | VIMED

Głodówki i posty lecznicze – czym są i kto powinien je zastosować?

Głodówki oczyszczające, tak samo jak posty lecznicze mają za zadanie wspomóc nasz organizm by sprawnie oczyścił się z nagromadzonych przez lata toksyn. Już nawet jednodniowa głodówka lecznicza nadaje uczucie lekkości i sprawia, że znowu czujemy się pełni energii. Błędne jest jednak myślenie, że jest to dobry sposób na odchudzanie, które jest w takim wypadku mało skuteczne i nie zalecane.

Warto więc odpowiedzieć sobie na pytanie: czym jest głodówka oczyszczająca?

Głodówki oczyszczająca

Głodówka oczyszczająca to okres trwający od kilkunastu godzin do kilku dni, a nawet kilku tygodni. Dzięki głodówce leczniczej organizm, który na co dzień zajęty jest trawieniem i rozdrabnianiem pokarmu, zyskuje więcej czasu i energii, by przeznaczyć ją na ‘posprzątanie’. Zachodzi zatem szybsza eliminacja toksyn, zwana także detoksykacją.

Detoksykacja to usuwanie z organizmu toksycznych substancji, zbędnych produktów przemiany materii i niepotrzebnych resztek z naszego ciała. Taki proces oczyszczania odbywa się oczywiście na co dzień. Organem intensywnie unieszkodliwiającym toksyny jest wątroba. Eliminacja zanieczyszczeń odbywa się również przez: płuca, skórę, jelita oraz układ moczowy. Toksyny rozpuszczalne w tłuszczach usuwa układ pokarmowy, a to co rozpuszczalne w wodzie usuwają nerki.

Nie zawsze jednak nasz system oczyszczania radzi sobie wydajnie z neutralizacją i usuwaniem toksyn nagromadzonych w naszym organizmie. W takich sytuacja zasadne jest zastosowanie głodówki, która pozwoli ten system usprawnić.

Głodówka oczyszczająca i posty lecznicze: kiedy są wskazane?

Głodówka oczyszczająca może ci pomóc, gdy cierpisz na bezsenność lub zaburzenia snu, zmęczenie i brak energii, bóle głowy, obrzęki, problemy z trawieniem (niestrawności, zaparcia, spowolnione trawienie) oraz problemy z cerą, ze skłonnością do egzemy czy wysypki. Właśnie te objawy mogą świadczyć o przeciążeniu organizmu toksynami.

Głodówka oczyszczająca i posty lecznicze: czego można się spodziewać?

W czasie głodówki oczyszczającej mogą pojawić się różne niemiłe dolegliwości:

  • wahania nastroju oraz jego pogorszenie
  • nieprzyjemny zapach z ust, intensywniejszy zapach potu
  • bóle kości i mięśni
  • objawy towarzyszące przeziębieniu
  • bóle głowy
  • ropne wypryski na skórze

Nie należy się nimi zrażać – to sygnały, że organizm uwalnia się od toksyn. Warto w tym czasie wspomóc organizm zabiegami hydrokolonoterapii, które skutecznie i szybko usuną nadmiar toksyn ze światła jelita, niemal natychmiastowo poprawiając nasze samopoczucie oraz znacznie usprawniają cały proces eliminacji toksyn z organizmu. Po około czterech dniach następuje niezwykłe uczucie lekkości, wyostrzają się zmysły smaku, węchu oraz powraca jasność umysłu. Znacznej poprawie ulega wygląd naszej cery, a nasz organizm zdecydowanie zaczyna lepiej funkcjonować.

Głodówka oczyszczająca i posty lecznicze: kto powinien je stosować?

Głodówki oczyszczające i posty lecznicze powinien stosować każdy, z wyjątkiem kobiet w ciąży i mam karmiących małe dzieci. Warto pamiętać, że posty lecznicze powinny zawsze być stosowana pod okiem specjalisty, doświadczonego lekarza lub dietetyka.

Posty oczyszczające i głodówki lecznicze to fantastyczny sposób na przywrócenie prawidłowej pracy organizmu. Największe rezultaty takie posty przynoszą tuż po zimie oraz w okresie jesiennym, ale można wykonać je w każdym miesiącu. Chcesz zobaczyć jak zmieni się twoje samopoczucie, a nowe pokłady energii pobudza Cię do działania?

Skontaktuj się z nami już dziś: 22 201 90 71

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *