Jak zacząć gotować w każdym wieku? | VIMED

Jak zacząć gotować w każdym wieku?

Jak zdrowo gotowaćGotowały nasze prababcie, babcie, mamy, a my…? My… – niestety coraz rzadziej zadajemy sobie trud przygotowywania posiłków samodzielnie i zapominamy o wspaniałym kunszcie gotowania. Dlaczego tak się dzieje? Coraz więcej z nas ma wrażenie, że doba się skróciła, a obowiązków mamy coraz więcej. W obliczu tego, rezygnujemy z gotowania we własnym domu, na korzyść dań gotowych. Nie zauważamy, że czas przeznaczony na doskonalenie zdolności kulinarnych, może być doskonałą formą wspólnego spędzania czasu, a dla niektórych z nas możliwością poznania nowych technik kulinarnych i nowych smaków. Podkreślić należy, że dania gotowe, przygotowywane w nieznanych nam warunkach i z surowców o nieznanym pochodzeniu nie służą naszemu zdrowiu. Wielokrotnie Specjaliści w CM Vimed spotykają się z informacją, że pacjent nie potrafi gotować, nigdy tego nie robił i nie wie od czego zacząć. A wystarczy spełnić kilka warunków:

  • mieć chęci
  • odnaleźć radość i przyjemność w przygotowywaniu posiłków
  • zaopatrzyć się w produkty z których można w prosty sposób przygotować posiłek

Ważne, by wiedzieć, że nie tylko bardzo wykwintne i czasochłonne dania są smaczne i piękne na talerzu. Wystarczy kilka podstawowych składników, by wyczarować zdrowe, odżywcze i atrakcyjne potrawy. Gotować można zacząć niezależnie od tego ile masz lat, gdzie mieszkasz, czym się zajmujesz. Koniec z wymówkami!

Przekonaj się sam już dzisiaj! Podaruj sobie chwilę przyjemności w postaci zabawy smakami, zyskując zdrowie i dobre samopoczucie. Zacznij od przygotowania prostych posiłków, które nie mają więcej niż 4 składniki, zaplanuj co przygotować, zrób listę potrzebnych ci produktów. Na początku gotuj w chwilach, kiedy masz na to czas, nie szukaj wymówek, wygospodaruj pół godziny na zabawę kulinarną, a sam się przekonasz ile to radości. W dniu, gdy nie będziesz miał czasu na przygotowanie czegoś nowego – twój pierwszy, łatwy i doskonale znany przepis przejdzie ci z pomocą. Nie zauważysz, kiedy nadejdzie ten moment, gdy staniesz się mistrzem kulinarnym we własnej kuchni.

Przepis na smaczny i szybki posiłek, który wykonać może każdy z nas:

PASTA Z ZIELONEGO GROSZKU

Pasta z zielonego groszkuSkładniki:

  • szklanka ugotowanego zielonego groszku
  • 1-2 suszone pomidory
  • ząbek czosnku
  • łyżka poszatkowanej natki pietruszki
  • 1-2 łyżki oleju lnianego
  • szczypta soli himalajskiej/morskiej
  • szczypta pieprzu czarnego

Wykonanie:

Wszystkie składniki zmiksować na gładką masę. Powstałą pastę można wykorzystać jako nadzienie do innych warzyw, jako “smarowidło” do pieczywa, bądź samodzielny posiłek z dodatkiem surowych warzyw. Można przechowywać w lodówce przez 2-3 dni.

Proste, prawda? 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *