Nowy rok nowa Ty | VIMED

Nowy rok nowa Ty

U progu nowego roku z nadzieją i optymizmem myślimy o tym, co przed nami. Życząc Ci zdrowia, spełnienia marzeń i samych sukcesów w 2013 roku, jednocześnie podkreślamy, że początek roku to dobry moment, by zmierzyć się z nowymi wyzwaniami. Zaczynasz z czystą kartą, zostawiając za sobą wszystkie porażki i niezrealizowane plany. To idealny czas, abyś zawalczyła o zdrowie i zgrabną sylwetkę.

Dlaczego właśnie od stycznia?

Styczeń to naprawdę świetny czas, by zacząć od nowa… Pomyśl tylko: zimą możesz jeszcze ukryć pewne niedoskonałości pod płaszczem i swetrami, ale co będzie, kiedy przyjdzie wiosna? Wyobraź sobie, jakie wrażenie mogłabyś zrobić na otoczeniu, prezentując wówczas swoje zdrowsze, zgrabniejsze JA. Poza tym zawsze warto pomóc organizmowi przetrwać zimę, oczyszczając go, odpowiednio dotleniając i dostarczając niezbędne składniki odżywcze. Tym bardziej, że w naszej kulturze okres świąteczny zazwyczaj związany jest z rodzinnymi spotkaniami przy suto zastawionym stole.

Nie zwracamy wtedy uwagi na to, co wkładamy do ust i jakie niesie to ze sobą konsekwencje. Nie myślimy o tym, że obciążamy narządy i całe układy toksynami, które uniemożliwiają organizmowi prawidłową pracę. Wchodząc w nowy rok, warto przywrócić organizmowi równowagę, by nabrać energii do realizowania noworocznych postanowień.

Aby należycie o siebie zadbać, musisz przede wszystkim gruntownie oczyścić organizm. Nadmiar cukru i białka zwierzęcego niezawodnie prowadzi do lawiny zaburzeń. Zakwaszenie organizmu i zalanie komórek toksynami może stać się przyczyną wielu dolegliwości, zaburza bowiem naturalne procesy zachodzące w ich wnętrzu.
[error]Detoksykacja i skomponowanie odpowiedniej diety odpowiadającej indywidualnym potrzebom organizmu to jedyna szansa na powrót do prawdziwej formy po świątecznej rozpuście i przywrócenie prawidłowej masy ciała.[/error]

Kilka kroków do zdrowia i pięknej sylwetki

1 Po pierwsze, musisz wiedzieć, że jedną z przyczyn tycia i niemożności poradzenia sobie z dodatkowymi kilogramami to nietolerancja na pokarmy. Kiedy organizm jest zatruty, domaga się określonego pożywienia i rządzi się swoimi prawami. Pierwszym krokiem musi być ustalenie, co nam szkodzi i zaburza nasz metabolizm. Jest to możliwe tylko dzięki określeniu indywidualnego pokarmowego profilu immunologicznego. Pozwoli on następnie wprowadzić odpowiednią dietę eliminacyjno-rotacyjną, która doprowadzi do stanu równowagi w organizmie.

2 Zadbaj też o swój wewnętrzny grzejnik – jelito grube, odpowiedzialne m.in. za utrzymanie odpowiedniej temperatury ciała. Bakterie, które w nim bytują, generują ciepło, o ile dostarczamy im „rusztowania” w postaci wysokobłonnikowego pożywienia. Zbawienne okaże się z pewnością wprowadzenie do diety świeżych soków warzywno-owocowych, w których włókna celulozowe pocięte są na drobne kawałki. Ich spożywanie sprawia, że zwiększa się przyswajanie składników odżywczych, poprawia perystaltyka jelit, a błonnik „wymiata” nieczystości, wspomagając regenerację organizmu.

Zostaw za sobą wszystkie porażki i wejdź w 2013 rok z żelaznym postanowieniem pokochania siebie. Jeżeli zaczniesz zmiany od swojej osoby, inne wyzwania nie będą stanowić problemu. Oczyszczony i zregenerowany organizm odwdzięczy się zwiększoną odpornością i wydolnością, a idealna figura, którą zyskasz, wpłynie pozytywnie na Twoje samopoczucie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *