Odchudzanie pomaga pozbyć się pasożytów! | VIMED

Odchudzanie pomaga pozbyć się pasożytów!

Naukowcy z The University of Manchester odkryli, że odchudzanie pomaga pozbyć się pasożytów przewodu pokarmowego!

Pasożytami zarażona jest niemal jedna na cztery osoby w naszej populacji. Powszechnie wiadomo, że stan taki wiąże się często z utratą apetytu, a w konsekwencji powoduje obniżenie masy ciała, nieznane są jednak czynniki kontrolujące taką reakcję organizmu i powody, dla których ona zachodzi. Aby je poznać, naukowcy z Manchester poddali badaniom myszy, które zakażono Trichinella spiralis – pasożytem powodującym zapalenie jelit. Obserwowali odpowiedź immunologiczną myszy na pasożyta przy zmniejszonych racjach żywnościowych.

Jak odchudzanie pomaga pozbyć się pasożytów?

Odchudzanie pomaga pozbyć się pasożytów!

Byliśmy bardzo zaskoczeni tym, co zaobserwowaliśmy. Utrata masy ciała wiąże się zazwyczaj z osłabieniem reakcji immunologicznych, ale wynik tego badania zdaje się sugerować coś wręcz przeciwnego – utrata masy ciała okazała się korzystna z punktu widzenia obrony przed infekcją pasożytniczą. Eksperyment pozwala tym samym spojrzeć inaczej na system odpornościowy i sposób jego działania podczas stanu zapalnego w jelitach. Mamy nadzieję, że ta wiedza pomoże nam w zaplanowaniu nowoczesnej terapii dla milionów ludzi cierpiących z powodu zakażenia pasożytami przewodu pokarmowego”.

Wyniki doświadczenia mogą również pomóc zrozumieć, dlaczego inne choroby powodujące stan zapalny wpływają na apetyt i stan odżywienia”.

Zarezerwuj konsultację wstępną ze specjalistą

Dowiesz się czy kwalifikujesz się do terapii, która w ciągu kilku tygodni pozwoli Ci pozbyć się problemów zdrowotnych. Znajdź swój indywidulany program detoksykacji, stworzony na podstawie testu nietolerancji pokarmowej Kod Metaboliczny 200.

Już po kilku dniach od rozpoczęcia terapii poczujesz się znacznie lepiej. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *