Wzmocnij organizm zimą | VIMED

Wzmocnij organizm zimą

Przedłużająca się zimowa pora jest czasem sprzyjającym przeziębieniom, a także poważniejszym chorobom. Nawet gdy odzyskamy już stan zdrowia, wykorzystując cały wachlarz medykamentów, organizm nasz jest osłabiony i nadal podatny na nowe choroby. Żeby ustrzec się przed złą aurą i drobnoustrojami najlepiej zastosować dietę wzmacniającą.

Im więcej dobroczynnych substancji zawiera posiłek, tym lepiej. Zwłaszcza w okresie pochorobowej rekonwalescencji należy uwzględnić w diecie produkty bogate w witaminy i minerały. Staraj się by posiłki były jak najbardziej urozmaicone, unikaj monotonii w diecie. Stosując dietę wzmacniającą, najlepiej jest spożywać posiłki lekkostrawne, gotowane, bogate w białko – ryby i białe mięso. Zwróć uwagę, by potrawy zawierały nienasycone kwasy tłuszczowe zwłaszcza omega-3. Nie są one wytwarzane przez organizm, dlatego tak ważne jest ich dostarczanie z produktami spożywczymi.
[clearboth]
Bogatym źródłem kwasów omega-3 są:

  • olej słonecznikowy, rzepakowy,
  • oliwki,
  • ryby morskie,
  • soja oraz orzechy


[clearboth]
Kolejnym zaleceniem jest picie dużej ilości płynów, w tym przynajmniej 2 litry wody dziennie. Wzbogać swoje posiłki w różne rodzaje kasz – są świetną podstawą każdego dania, a do tego posiadają dużą ilość magnezu. 

Staraj się także wysypiać oraz aktywnie spędzać wolny czas na świeżym powietrzu. Spacery, a także czynne uprawianie sportu zawsze popłaca, dotlenia organizm i sprzyja poprawie stanu zdrowia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *