Z końcem zimy usuń toksyny | VIMED

Z końcem zimy usuń toksyny

Zanieczyszczone środowisko, nieodpowiednia dieta, barwniki, konserwanty zawarte w jedzeniu, używki, a także leki osłabiają naturalne zdolności organizmu do eliminowania toksyn. Kiedy organizm nie może sobie z nimi poradzić, odczuwamy pogorszenie samopoczucia i zapadamy na dolegliwości, zwane chorobami cywilizacyjnymi.
Zatruciu ulega większość tkanek naszego ciała, jednak szczególnie obciążone są organy odpowiedzialne za oczyszczanie organizmu ze szkodliwych substancji. 
[clearboth]
Organizm człowieka jest doskonale przygotowany do ciągłego, samoistnego odtruwania. Wątroba, nerki, skóra, płuca i inne narządy systematycznie usuwają substancje trujące, które spożywamy wraz z żywnością lub które wyprodukował sam organizm. Rozłożone toksyny są wydalane poprzez jelito grube, układ moczowy i oddechowy oraz przez skórę. Jednak mimo całej doskonałości ludzkiego ciała na przestrzeni naszego życia dochodzi do retencji części toksyn w ustroju.

W ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat zasadniczo zmienił się nasz sposób odżywiania. W codziennym jadłospisie pojawiły się wysoko przetworzone pokarmy, takie jak cukier czy biała mąka, które poza kaloriami nie niosą ze sobą żadnej wartości odżywczej. Nagminnie, często nieświadomie, spożywamy produkty naszpikowane pestycydami, antybiotykami, sztucznymi hormonami wzrostu i sterydami. Dodatkowo do wielu produktów dodawane są substancje konserwujące, spulchniające, emulgujące czy syntetyczne barwniki, które również nie są obojętne dla naszego zdrowia.
Częste farmakoterapie, doprowadziły do wykształcenia się niezwykle odpornych i zjadliwych szczepów bakteryjnych.
[clearboth]
Osłabiony organizm nie jest w stanie się ochronić przed inwazją grzybów i pleśni atakujących nasze jelita, czego konsekwencją jest spadek odporności. Ponadto, szybki styl życia, w tym skłonność do podróżowania, ciągły pośpiech, stres i brak ruchu, sprzyjają przenoszeniu infekcji wirusowych i dysfunkcjom pasażu jelitowego.
Jeżeli dodamy do tego aplikowane nam od dzieciństwa leki, dioksyny, smog elektromagnetyczny, zatrute powietrze i wodę, a także brak ruchu i stres, to trzeba niezwykle sprawnego i silnego organizmu, by sobie z tym wszystkim samemu poradzić.

Stopniowo gromadzące się w naszym organizmie substancje toksyczne nie tylko naruszają tkanki oraz zaburzają ich funkcje, ale także wpływają negatywnie na mechanizmy sterujące, połączenia między poszczególnymi systemami oraz na genotyp, będący podstawowym programem, który warunkuje ludzkie istnienie.

Bez ich skutecznego neutralizowania i usuwania, nasze ciało starzeje się znacznie szybciej. W coraz młodszym wieku skazani jesteśmy na lekarzy, leki i cierpienia. Operacje takie jak usunięcie wyrostka robaczkowego, kamieni nerkowych, czy pęcherzyka żółciowego są tak powszechne, że stały się już rutyną, a przecież są to zabiegi okaleczające. Systematyczne pozbywanie się toksyn to czynność doskonale nam znana.
[clearboth]
Każdego dnia kilkakrotnie myjemy się, sprzątamy, usuwamy z mieszkania najróżniejsze trucizny, które nazywamy brudem lub odpadkami. Staramy się żyć w jak najczystszym środowisku. Dotyczy to również środowiska wewnętrznego organizmu człowieka. Jednak najważniejsze jest, aby zminimalizować przyczyny odkładania się toksyn, czyli wyeliminować z naszego jadłospisu produkty, które nie są akceptowane przez układ immunologiczny danego organizmu.

Wszelkie działania związane z poprawą zdrowia, wyglądu skóry i kondycji fizycznej powinny zatem rozpoczynać się od ustalenia Pokarmowego Profilu Immunologicznego w celu opracowania diety dopasowanej do indywidualnego metabolizmu pacjenta.
[error]
Taki swoisty dla każdego człowieka Kod Metaboliczny można poznać wykonując w Centrum Medycznym VIMED test na rozpoznanie nietolerancji pokarmowej na 148 produktów.
[/error]
Pozwoli to wyeliminować przyczynę przewlekłego stanu zapalnego, a jednocześnie spowoduje lepsze – pełniejsze wykorzystanie składników odżywczych z produktów, które nasz organizm akceptuje. Następnym krokiem są zabiegi ukierunkowane na oczyszczenie organizmu. W szczególności należy skupić się na oczyszczeniu jelita grubego ze złogów, które odkładają się na jego ściankach i utrudniają wchłanianie minerałów. Na uwagę zasługuje też wątroba, będąca swoistym centrum gromadzenia i neutralizowania toksyn. Należy ją w tej pracy wspomóc. Oczyszczanie organizmu usprawnia również krążenie i wzmacnia tkankę łączną, która jest podstawowym materiałem budulcowym naszego ciała.
Koniec zimy i powoli zbliżająca się upragniona wiosna jest idealnym momentem na dokonanie zmian w swoim ciele i stylu życia. Postawmy na naturę i oczyśćmy organizm z nagromadzonych przez długą zimę toksyn.
[notice]
Zachęcamy jednocześnie do ułożenia z naszym dietetykiem indywidualnej diety metabolicznej dostosowanej do unikalnego genotypu każdego pacjenta.
[/notice]

0 Komentarze

  1. bozena pisze:

    IMPONUJACE , prosze zorientować mnie w kosztach . Ustalenie kodu metabolicznego i opracowanie indywidualnej diety ? Mieszkam w Kielcah ok 180 km od Warszawy Wystarczy dzień na zrobienie badania ???? Mam paru podopiecznych, kilkudniowy pobyt w Warszawie moze byc przeszkoda.dziekuje

  2. VIMED pisze:

    Szanowna Pani Bożeno.
    Bardzo dziękujemy za wiadomość. Ustalenie Indywidualnego Kodu Metabolicznego wiąże się z odwiedzeniem nas w godzinach porannych w dowolnym dniu tygodnia na pobraniu krwi. Tego samego dnia można od razu spotkać się z dietetykiem i ustalić dietę.
    Pozdrawiamy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *