Zanim rozpoczniesz odchudzanie – oczyść organizm! | VIMED

Zanim rozpoczniesz odchudzanie – oczyść organizm!

Lato zbliża się wielkimi krokami, sezon na wiosenne odchudzanie w pełni. Niezależnie czy Twoim celem jest tylko modelowanie sylwetki przed założeniem bikini, czy borykasz się z większą nadwagą, pamiętaj o tym, by najpierw oczyścić organizm! Poniżej wyjaśniamy, dlaczego detoksykacja jest ważnym elementem zdrowego i skutecznego procesu redukcji wagi.

Chcesz odzyskać blask w oku – oczyść jelita

Detoksykacja organizmuDo efektów ubocznych różnych diet należy ogólne pogorszenie witalności. Zauważa się pogorszenie wzroku, paznokci, poszarzenie skóry, gorszy stan włosów. Zwykle wynika to z niedoboru składników odżywczych. Z jednej strony podaż jest mniejsza przy niższej kaloryczności diety, z drugiej strony problem może leżeć we wchłanianiu w jelitach. Wynika to z zaburzonej przez wcześniejszą złą dietę flory jelitowej.

Badania wykazały, że przy prawidłowym odżywianiu procentowa zawartość bifidobakterii w zdrowym jelicie wynosi 44%, zaś przy nieprawidłowej diecie, obfitującej w żywność typu fast food, konserwanty i barwniki, ich ilość spada nawet do 17%, umożliwiając tym samym szybkie namnożenie się bakterii chorobotwórczych. Podobna sytuacja ma miejsce w przypadku zażywania leków (szczególnie antybiotyków) oraz nadużywania alkoholu.

Badania wykazują, że poważne niedobory pożytecznych bakterii w jelicie (tzw. dysbiozy jelitowe) prowadzą do zaburzeń wchłaniania cynku, selenu i manganu. Na konferencji Królewskiego Towarzystwa Naukowego w Londynie grupa kilkudziesięciu lekarzy zajmująca się tą problematyką potwierdziła, że przyczyną 90% chorób przewlekłych jest samozatrucie organizmu toksynami z jelit, a także niedobory witaminowo-mineralne.

Dzięki detoksykacji dieta nie będzie udręką

Zdrowa dietaCzęsto przejście na dietę wiąże się z wystąpieniem objawów takich jak bóle głowy, osłabienie, rozbicie czy rozdrażnienie. Zwykle natężenie tych dolegliwości jest tym silniejsze im gorszy był styl życia przed rozpoczęciem diety. Dzieje się tak dlatego, że ze spalanej tkanki tłuszczowej bardzo intensywnie uwalniają się zgromadzone tam toksyny i dochodzi do wtórego zatrucia organizmu. Typowym miejscem magazynowania przez organizm toksyn, których układy wydalnicze nie są w stanie wydalić, są przestrzenie międzykomórkowe tkanek łącznych. Jeżeli dieta była oparta na przetworzonej żywności to produkty uboczne przemiany materii często gromadzone są w tkance tłuszczowej. Jak wiadomo jednym z głównych kanałów detoksykacji organizmu jest jelito grube. Można bardzo sprawnie wesprzeć proces ewakuacji toksyn poprzez zastosowanie zabiegów takich jak hydrokolonoterapia, czyli irygacja jelita grubego wodą. Uwolnienie jelita od zalegających, stwardniałych mas kałowych przywraca prawidłową funkcję przewodu pokarmowego. Zabieg bezpośrednio działa tylko na jelito, ale pośrednio wpływa na oczyszczenie całego organizmu, także krwi i skóry. Dzięki usunięciu starych złogów sprawniejsza jest synteza witamin w jelitach.

Zadbaj o wątrobę

Jeżeli przed Tobą plan zrzucenia co najmniej dwucyfrowej liczby kilogramów zadbaj o organ, którego rola jest niezwykle ważna w procesie spalania tkanki tłuszczowej a także dla całego Twojego zdrowia!

Ten największy gruczoł w organizmie człowieka, odgrywa kluczową rolę w zachowaniu homeostazy metabolicznej. Wątroba pełni szereg funkcji – szacuje się, że jest ona odpowiedzialna za prawidłowy przebieg ponad 5 000 procesów chemicznych. Narząd ten m.in.:

  • neutralizuje toksyny,
  • pełni funkcje wydzielnicze,
  • magazynuje niezbędne substancje (m.in glikogen, białka, tłuszcze, witaminy, żelazo),
  • bierze udział w termoregulacji,
  • dostarcza podstawowego składnika do wytwarzania tkanek organizmu – białka,
  • uczestniczy w procesie krzepnięcia,
  • reguluje równowagę kwasowo-zasadową,
  • bierze udział we właściwej odpowiedzi immunologicznej.

Skuteczne odchudzanieDługotrwały proces odchudzania to dla tego organu spore obciążenie. Nadmierna eksploatacja wątroby oraz upośledzenie jej czynności (powstające na skutek gromadzących się substancji toksycznych, kamieni żółciowych, złogów czy pasożytów) prowadzi do jej niewydolności, a także zaburzeń prawie wszystkich narządów i układów organizmu.

Niestety tylko niewielu ludzi posiada na tyle sprawne systemy oczyszczania, by zneutralizować i usunąć z organizmu tak dużą ilość szkodliwych substancji. Pozostali już od dzieciństwa kumulują toksyny, co stopniowo prowadzi do chronicznych problemów zdrowotnych, dysfunkcji organów, chorób przewlekłych a w końcu do zatrzymania podstawowych funkcji życiowych. W pierwszej kolejności zaburzenia dotyczą organów, odpowiedzialnych za oczyszczanie, a następnie dotykają pozostałych narządów wewnętrznych. Aby temu zapobiec, większości z nas niezbędna jest pomoc w procesie oczyszczania organizmu.

oczyszczanie organizmuCentrum Medyczne VIMED jako jedyny ośrodek w Polsce oferuje kilka zaawansowanych i bezpiecznych programów detoksykacyjnych, dostosowanych do stanu zdrowia pacjenta. Podstawowym elementem opracowanego przez specjalistów programu detoksykacji organizmu jest program oczyszczania i regeneracji wątroby, składający się z kilku cykli, których ilość i częstotliwość zależy od stanu zdrowia pacjenta.

Jest to najszybsza i najskuteczniejsza metoda naturalnego oczyszczania wątroby. Pozwala rozpuścić i usunąć z organizmu kamienie żółciowe, pasożyty oraz inne zanieczyszczenia organizmu. Właściwa procedura trwa 4 dni. Kolejne programy, realizowane w odstępach od kilku tygodni do kilku miesięcy zamykają się w trzech dniach.

Taki detoks to również doskonałe przygotowanie organizmu do odchudzania – po oczyszczeniu łatwiej zrzucić zbędne kilogramy, bo układ pokarmowy sprawniej funkcjonuje i metabolizm zdecydowanie przyspiesza.

Zapomniany układ limfatyczny

Warto wiedzieć, że wspomagający detoksykację układ limfatyczny, nie posiada swojej pompy (serca), która zapewniałaby obieg. Jego odpowiednią pracę zapewni aktywność fizyczna. Powinniśmy zatem zadbać o zrównoważony wysiłek fizyczny, odpoczynek psychiczny, zadbać o to by przebywać na świeżym powietrzu, zaleca się także kąpiele, masaże. W przypadku braku aktywności fizycznej, długotrwałej pracy siedzącej lub widocznych zastojów limfy poleca się zabiegi fizykoterapeutyczne z użyciem zmiennego podciśnienia. W Centrum Medycznym Vimed stosuje się zaawansowane urządzenie łączące w sobie działanie podciśnienia i inhalację ujemnie zjonizowanym powietrzem – VacuIono.

Food detox

Food detoxJeżeli okaże się, że w Twoim przypadku istnieją przeciwwskazania do bardziej zaawansowanych metod detoksykacji takich jak procedura oczyszczania wątroby możesz zastosować tzw. food detox, czyli zastosowanie diety o właściwościach przeciwzapalnych i stymulujących wydalanie toksyn. Pamiętaj, że podstawą detoksykacji jest nie dostarczanie trucizny! Taki protokół dietetyczny zwykle polega na wykluczeniu z jadłospisu produktów przetworzonych, cukru, mięsa czy produktów mlecznych i jednoczesnym wprowadzeniu dużej ilości produktów bogatych w błonnik, witaminy, minerały i antyoksydanty. Często wykorzystuje się własnej roboty soki warzywne, które stanową bombę składników odżywczych i enzymów. Istotne jest też picie dużej ilości płynów, głównie wody oraz herbatek ziołowych wspierających pracę wątroby i nerek. Już sama taka dieta przyniesie wiele korzyści. Dla najlepszego efektu warto wspomóc ją płukaniem jelita. Zasięgnij porady specjalisty, aby dowiedzieć się jak skomponować sobie taki jadłospis by tylko pomógł a nie zaszkodził i ile czasu można go zastosować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *